کلینیک ساختمانی تیراژه | فروش و تامین انواع مصالح ساختمانی

1396/05/31 در ساعت 10:51:50

گچ سولفات دوکلسیم آبدار

گچ یکی از مصالحی است که در بیشتر نقاط ساختمان قابل استفاده است گچ می‎تواند بصورت کناف ـ پانل‎های گچی و دیوارهای پیش‎ساخته بعنوان دیوار کشی استفاده شود

گچ سولفات دوکلسیم آبدار

گچ یکی از مصالحی است که در بیشتر نقاط ساختمان قابل استفاده است گچ می‎تواند بصورت کناف ـ پانل‎های گچی و دیوارهای پیش‎ساخته بعنوان دیوار کشی استفاده شود که ضد آب بودن آن تمام معضلات رطوبت را از بین می‎برد SIP-100 می‎تواند با قدرت از جذب آب گچ جلوگیری کند.

سنگ گچ سولفات دوکلسیم آبدار طبیعی است و در چندین فرم بلوری یافت می شود که در تشکیلات خاکی پوسته جامد کره زمین بصورت قشرهای نسبتاً ضخیم فراوان است که آن را استخراج می‌کنند و مورد استفاده قرار می‌دهند . گچ را پس از استخراج از معدن مانند آهک بکوره می‌برند و تا دمای حدود ۱۸۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌دهند تا مقداری از مولکولهای آب تبلورش را از دست بدهد وبصورت گچ قابل استفاده به عنوان مصالح ساختمانی وقالب گیری در آید.

رنگ گچ به طور طبیعی سفید بوده و ممکن است به خاطر ناخالصی های مواد آلی رس و اکسید آهن به رنگهای خاکستری، خاکستری مایل به آبی، صورتی یا زرد دیده شود . سنگ گچ دارای سیستم تبلور منوکلینیک، وزن مخصوص ۳۲/۲ و سختی ۵/۱ تا ۲ می باشد. ژیپس مورد مصرف بعنوان سنگ گچ به صورت توده ای متبلور و دانه ریز تا سنگ به صورت دانه های درشت است . در اسید کلریدریک و آب گرم به صورت محلول در می آید. سنگ گچ خالص دارای ۹/۲۰ درصد آب ترکیبی و ۶/۴۶ درصد So3 و ۵/۳۲ درصد CaO است. خلوص سنگ گچ بر مبنای درصد کانی ژیپس در آن تعریف می شود . طبق استاندارد ASTM حداقل خلوص لازم برای سنگ گچ در مواد صنعتی ۷۰ درصد ژیپس است در صورتیکه اغلب سنگ گچ های تجارتی دارای ۷۵ تا ۹۰ درصد خلوص می باشند. نا خالصیهای موجود در سنگ گچ اغلب شیل، رسها و کربنات کلسیم است و گاهی بازمانده فعالیتهای حیاتی نیز در آن دیده می شود.۲CaSO۴ · ۴H۲O → ۲CaSO۴ · H۲O + ۳H۲O (به صورت بخار متصاعد می‌شود).