سیمان ار تاثیر گذارترین صنایع در اشتغال رایی

سیمان ار تاثیر گذارترین صنایع در اشتغال رایی

منوی اصلی (2)

ارسال بار به تمام نقاط کشور

سیمان ار تاثیر گذارترین صنایع در اشتغال رایی


1.jpg

با توجه به بیانات مدیرعامل گروه صنعتی معدنی سیمان تجارت مهریز با اشاره به ایجاد زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بیش از 5390 نفر توسط این مجموعه، صنعت سیمان را از تأثیرگذارترین صنایع کشور در ایجاد اشتغال پایدار خواند.

شرکت گروه صنعتی معدنی سیمان تجارت مهریز با ظرفیت تولید روزانه 4000 تن سیمان در 55 کیلومتری جنوب‌شرقی شهرستان یزد از سال 1386 مورد بهره‌برداری قرار گرفته و هم‌اکنون علاوه‌بر تأمین سیمان منطقه، زمینه اشتغال بالغ بر 390 نفر به‌صورت مستقیم و حدود 5000 نفر به‌صورت غیرمستقیم را فراهم آورده است.

تکنولوژی بکار رفته در این کارخانه، ذخائر مناسب مواد معدنی با کیفیت مناسب شامل مارل و آهک در کنار پتانسیل کاری این مجموعه این امکان را ایجاد کرده تا بتوان انواع مختلف سیمان را مطابق با استاندارد ملی ایران و استانداردهای روز دنیا تولید کند.

هم‌اکنون این واحد تولیدی با توجه به شرایط بازار و تقاضا اقدام به تولید سیمان پرتلند تیپ‎‎های یک تا پنج می‎‎کند و توانسته علاوه‌بر تأمین نیاز استان، صادارت سیمان با دیگر استان‌ها و حتی برخی کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و پاکستان را انجام دهد.

مدیر عامل شرکت اعتقاد دارد این واحد نه تنها دارای ظرفیت اسمی تولید سالانه یک میلیون و 125 هزار تن را دارد، بلکه دارای ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 80 هزار تن کینکر را دارد که به کارخانجات تولید سیمان کشور صادر می‎‎کند.

این واحد نخستین و تنها تولیدکننده کلینکر و انواع سیمان در استان یزد است، از این‌رو براساس شرایط اقلیمی و آب و هوایی خشک و کویری یزد اقدام به تولید سیمان متناسب با این شرایط می‎‎کند به نحوی‌که در ساخت و سازهای داخل استان از مقاومت و عمر بیشتری برخوردار است.

در حالی که در سال گذشته شاهد کاهش 11.7 درصدی تولید سیمان و کاهش 16 درصدی تولید کلینکر در کشور نسبت به سال قبل هستیم، این شرکت شاهد رشد 15 درصدی تحویل سیمان و 9.5 درصدی تولید کلینکر بوده‎‎ایم و خوشبختانه این شرایط در سال جاری نیز بر همین منوال است.

وی به اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این واحد اشاره و اظهار می‎‎کند: صنعت سیمان از تأثیرگذارترین صنایع کشور در ایجاد اشتغال به‌ویژه اشتغال پایدار محسوب می‎‎شود و خوشبختانه سیمان تجارت مهریز نیز از تأثیرگذارترین‎‎های صنعت سیمان کشور است.

برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات در رابطه با انواع مصالح ساختمانی مانند خرید و فروش سیمان ، فروش گچ ،خرید آهک ، فروش یونولیت ، فروش آجر ، خرید و فروش قیر و ... به سایت رسمی گروه بازرگانی ایران پخش مراجع نمایید.

مدیریت فروش:

فروش داخلی : 09128404662

فروش داخلی : 09123798695

شماره دفتر: 02144274398

مطالب مرتبط:

مصالح ساختمانی موجود در ایران پخش

فروش مصالح ساختمانی در کرج

حمایت دولت از صادرات سیمان به آفریقا

میزان سرمایه ملی در ساخت و ساز چه مقدار است؟

0%